W niedzielę dziękczynienie za 50 lat kapłaństwa ks. prałata Mariana Bruckiego

fot. Facebook / Parafia NMP Wniebowziętej w Śremie

Wielkimi krokami zbliża się uroczystość, która zgromadzi wiernych na wspólnej modlitwie za wieloletniego duszpasterza śremskiej Fary. W nadchodzącą niedzielę, 31 maja o godzinie 12:30, w kościele pw. Najświętszej Marii Panny Wniebowziętej sprawowana będzie Msza święta z okazji Złotego Jubileuszu święceń kapłańskich proboszcza i dziekana naszego dekanatu.

Majowe dni przynoszą lokalnej wspólnocie szczególny powód do wdzięczności. Kilka dni temu, dokładnie 19 maja, minęło równo pół wieku, odkąd ksiądz prałat Marian Brucki przyjął sakrament kapłaństwa. Z tej imponującej, pięćdziesięcioletniej drogi życiowej, kapłan najwięcej czasu poświęcił właśnie naszemu miastu. Z posługą w Śremie związał się ponad trzy dekady temu – to w połowie listopada 1993 roku oficjalnie objął troskę o tutejszą parafię farną. Od lutego 2000 roku z powodzeniem sprawuje również obowiązki dziekana dekanatu śremskiego.

 

fot. Facebook / Parafia NMP Wniebowziętej w Śremie

 

Duszpasterz blisko ludzi

Przez ponad 30 lat pracy w naszej wspólnocie, Jubilat zapisał się w pamięci mieszkańców nie tylko jako sprawny gospodarz kościoła, ale przede wszystkim jako niezawodny duszpasterz. Śremianie doskonale znają go z codziennej, wytrwałej posługi – od setek sprawowanych Eucharystii, przez cierpliwe słuchanie w konfesjonale, aż po towarzyszenie w najbardziej osobistych i przełomowych momentach życia. Ksiądz proboszcz jest obecny przy radosnych sakramentach chrztu i małżeństwa, ale staje się też pełną empatii opoką w chwilach pożegnań z najbliższymi.

Dla wielu wiernych jest to kapłan, na którego wsparcie i duszpasterską radę zawsze można liczyć, zarówno w chwilach pomyślności, jak i podczas życiowych zakrętów.

ZAPROSZENIE NA WSPÓLNE ŚWIĘTOWANIE

Zbliżająca się niedziela będzie doskonałym momentem, by jako wspólnota wyrazić uznanie za te dekady kapłańskiej pracy na rzecz Śremu.

Głównym punktem obchodów Złotego Jubileuszu będzie uroczysta Eucharystia dziękczynna, która rozpocznie się 31 maja o godzinie 12:30 w kościele farnym. To szczególna okazja, aby otoczyć księdza prałata Mariana Bruckiego modlitwą, podziękować za 50 lat jego służby przy ołtarzu i prosić o zdrowie oraz dalsze łaski na kolejne lata duszpasterzowania w naszym mieście.

Poważny wypadek byłego wikariusza w Śremie. Ksiądz Sławomir Ruks potrzebuje modlitwy

XXXIII Ogólnopolski Przegląd Piosenki Religijnej

ŚREMSONG'24

DO STARTU POZOSTAŁO:

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Zobacz także

Poważny wypadek byłego wikariusza w Śremie. Ksiądz Sławomir Ruks potrzebuje modlitwy

Ksiądz Filip Byczyński w sierpniu zakończy posługę w Śremie

W niedzielę dziękczynienie za 50 lat kapłaństwa ks. prałata Mariana Bruckiego

18 maja startuje XXXV Ogólnopolski Przegląd Piosenki Religijnej ŚREMSONG’26

Ks. Ryszard Adamczak Honorowym Obywatelem Śremu

Orędzie papieża Leona XIV na Wielki Post 2026